Používáme základní cookies z Vašeho prohlížeče. Pokud budete nadále prohlížet tyto stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

The Falcon
Informace
Rám The Falcon
Vidlice The Falcon
Představec Super Ambrosio
Řidítka berany
Brzdové páky Weinmann
Brzdy Weinmann
Pedály ocelové
Řazení Versol Patent
Kliky Stronglight
Náboje The Falcon
Ráfky Schurmann
Obutí Schwalbe
Sedlo Favorit
Cestovní rychlost 30 km/h
Posez předkloněný 45°
Cenová hladina 9000,-
O bicyklu

Dominik se rozhodl nechat si u nás zrenovovat krásnou ocelovou závodku, prý z roku 1939. Už podle fotek bylo jasné, že máme co dočinění s kusem cyklistické historie. Chtěli jsme kolo zachovat co nejvíc jako celek, protože právě v tom tkví jeho historická hodnota. Zároveň jsme stáli před úkolem, jak z tohoto muzejního exponátu udělat plně pojízdné kolo na občasné ježdění do práce. Rozhodli jsme se přeplést kola, dát nové ráfky a větší pláště, aby kolo spolehlivě brzdilo a bylo pohodlné. Dále jsme kolo museli přizpůsobit Dominikově výšce. Nechtěli jsme měnit představec a tak jsme to vyřešili dozadu zahnutou sedlovkou, která kolu propůjčila ještě víc závodního vzhledu. Kolo jsme doplnili sedlem Favorit, původní se nedochovalo a toto mělo letitou patinu, která se ke kolu výborně hodila. Přehazovačku jsme vyčistili a přehazuje jak nová. Konstrukcně je totiž velmi jednoduchá a není na ní nic, co by se pokazilo, smekám před fištrónem našich pradědů. Omotávky jsme nakonec nechali původní a dobře jsme udělali, kolo totiž nepřišlo o důležitou součást své patiny. Jet na takovém kole je zážitek sám o sobě. Překvapí lehkostí s jakou jde do rychlosti, vždyť váží slušných 11,55kg. Řazení šlape jak hodinky i když rozsah převodů není bůh ví jaký a jsou postaveny spíš do těžka. Brzdy jsou sice línější, ale brzdí obstojně. Kdo může říct, že se svezl na muzejním exponátu. Díky Dominiku za tento zážitek a ať ti The Falcon pěkně jezdí.

PS: Všechny původní díly, které jsme nepoužili, např. ráfky, jsme Dominikovi ke kolu přibalili. Takže v budoucnu bude možné kolo dát do 100% původního stavu.