Používáme základní cookies z Vašeho prohlížeče. Pokud budete nadále prohlížet tyto stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

ČERVENÁ KARKULKA
Informace
Rám Eska
Vidlice Eska
Představec Favorit
Řidítka Eska
Brzdové páky Eska
Brzdy Favorit
Pedály Union
Řazení Sunrace
Kliky ocelové
Náboje Eska
Ráfky Remerx
Obutí Schwalbe
Sedlo Eska
Cestovní rychlost 20 km/h
Posez 90° plně vzpřímený
Cenová hladina 6500,-
O bicyklu

Jednou poslala maminka Červenou Karkulku s bábovkou a lahví vína za babičkou, co bydlela v hlubokém lese. K babičce vedla krásná cyklostezka a tak si Červená Karkulka vzala svoje nové červené kolo, do košíčku si dala bábovku a lahev vína a vyrazila. V lese býval zlý vlk. Počkal si na Karkulku v úvozu. Když přijížděla, skočil jí do cesty a ptal se kam jede. "Za babičkou přeci jedu." "A co vezeš v košíku?!", ptal se Vlk drze.  "Bábovku a láhev vína, pro babičku", odpověděla dívka slušně. Rozloučila se s Vlkem a pokračovala v cestě. Vlk to vzal zkratkou přes les, aby byl u Babičky dřív, snědl jí, vzal si její šaty a v přestrojení se zmocnil bábovky. Bábovky od Karkulčiny maminky byly v kraji vyhlášené a vražda a snědení stařeny se Vlkovi zdála jako prostředek, který světí účel. Přemýšlel co Karkulkou, až jí dojde, že on není babička, no co, jedna vražda nebo dvě, na tom už nesejde. S těmito myšlenkami dorazil k babičině obydlí. Zaklepal a ozval se babiččin hlas: "Kdo je?". Vlk nasadil fistuli: "To jsem já, Karkulka.". "Ale Karkulka už tu dávno je, přijela na kole.", ozvalo se zpoza dveří. Vlk se rozhlédl a vida, kolo opřené o vrata stodoly. "Neříkal jsem Karkulka, říkal jsem, od koho berete elektřinu", snažil se z toho vycouvat Vlk. "Nevykládejte si to špatně, ale do toho Vám nic není. Sbohem" , odbyla babička domělého podmního šmelináře s energiemi. Mezitím se Vlk přikradl ke kolu, to by se dalo střelit, říkal si. "Dotkneš se ho a volám policii!", ozvalo se vlkovi za zády. Byl to hajný, přišel k babičce na bábovku. "Jenom se koukám, nic mi nedokážete.", otočil se Vlk na hajného. "Ty, vlku, chtěl jsem se tě chtěl už dávno zeptat, nechtěl bys mi pomáhat hlídat v lese? Znáš to tu, uniformu bys dostal, dobrý plat, trestní rejtřík máš zatím prázdný, co?", nabídl hajný vlkovi. "Uniformu? Plat?", znělo vlkovi v uších. A tak si plácli. "A nechceš se mnou na návštěvu k babičce, Karkulka přivezla bábovku.", nabídl hajný. A tak se ze zlého vlka stal hrdý ochránce přírody, Karkulka jemu i hajnému vozila do lesa bábovku a občas zašli i za babičkou na táčky.


Červená Eska Weekend vytažená z kontejneru. No myslím, že by jí bylo škoda do šrotu. Nechali jsme nalakovat blatníky a nosič a kolo doplnili krémovými plášti. Kola jsou nově vypletená na dvoustěnných ráfcích. Jako vždy jsme rozebrali všechna ložiska, aby byl chod kola lehký a hladký. Na bezstarostné městské ježdění se hodí osvětlení napájené přítlačným dynamem. Kolo má pět převodů, není to mnoho, ale do města to stačí. Páčka je indexovaná a rozumí si spřehazovačkou Sunrace. Tak ať to Červené Karkulce šlape.