Používáme základní cookies z Vašeho prohlížeče. Pokud budete nadále prohlížet tyto stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.

Hermes
Informace
Rám Wheeler 19
Vidlice Wheeler
Představec NOVÝ Zoom
Řidítka berany
Brzdové páky NOVÉ Shimano Tourney
Brzdy NOVÉ Tektro Oryx
Pedály Author
Řazení NOVÉ Shimano Claris
Kliky Shimano Deore
Náboje NOVÉ Shimano Sora
Ráfky NOVÉ Mach1
Obutí Ritchey
Sedlo NOVÉ Brooks Flyer
Cestovní rychlost 30 km/h
Posez volitelný 30-60°
Cenová hladina cena 14 000,-
O bicyklu

"V roce 1999 se velitelství pozemmích sil rozhodlo vybavit 14. pluk logistické podpory Pardubice pěchotními jízdními koly. Účel: průzkum sjízdnosti cest pro armádní techniku, taktické přesuny pěchoty na střední vzdálenosti , průzkum v týlu nepřítele. Jízdní kola byla vybrána pro svou technickou jednoduchost, nízkou pořizovací cenu, vysokou rychlost při přesunech, prostupnost terénem, nízkými provozními náklady a užitnou nosností 65 kg nákladu. Velitelství počítalo s objednávkou až 2000 kusů jizdních kol. Celý tendr podléhal utajení a dokumenty byly odtajněny až tento rok po dvaceti letech. Akce s krycím názvem "Hermes" byla zastaven generálním štábem AČR. Byl vyroben pouze jeden prototyp, který byl po zastavení tendru zlikvidován. Jen díky nadšencům z klubu přátel vojenské historie 20. stol. byla dokumentace zachráněna před skartací. Rozhodli jsme se podle fotografíí a specifikací vytvořit repliku. Kolo dostalo jméno Hermes."

Tak a teď vážně: Hermes je expediční kolo, které jsem stavěli pro zdolávání náročných a velmi dlouhých výletů. I proto nese jméno řeckého boha Hermese, patrona pocestných. Kolo ale výborně poslouží i do města jako cargo-kolo nebo cyklo - kočárek. Na zadní nosič dáte sedačku pro dítě a přední nosiče uvezou spousty krámů, bez kterých se "neobejdete". 

Ocelový rám Wheeler velikost 19" s pevnou vidlicí dostal nový práškový lak. Zadní nosič má nosnost 25 kg, přední 5+5 kg. I po mnoha hodinách v sedle se budete cítit pohodlně díky koženému odporuženému sedlu Brooks a ergonomickým beranům. Lehačky Vám umožní efektivní výkon na dlouhých zpevněných cestách. Při celodenním šlapání s naloženým kolem oceníte i velmi jemně odstupňované převody umožňující udržování optimální kadence šlapání.

Velmi pohodlný posez, velká nákladní kapacita, spolehlivost a velmi jednoduchá údržba a servis, který zvládne každý, to je Hermes.